Almanya turları

Almanya’da Farklı Bir Rota İzleyecekler İçin 5 Adımda Günzburg Kasabası

Hipster şehir Berlin’den modern şehir Münih’e, Avrupa’nın en büyük metropollerinden biri olan Hamburg’dan Frankfurt’a kadar Almanya turu yapacaklar için birbirinden farklı alternatifler bulunuyor. Peki ya hiç şöyle gözden uzak bir yeri ziyaret etmeyi denediniz mi? Eğer denemediyseniz, bu yıl seyahat planınızı Almanya’nın Günzburg kasabasına çevirmeye hazır olun; çünkü bu şirin mi şirin kasabaya seyahat etmek için birbirinden geçerli 5 destinasyon sizleri bekliyor!

1. Günzburg Marktplatz


Günzburg Kulesi’ne ve kiliseye ev sahipliği yapan bu şehir merkezi oldukça sakin ve birbirinden güzel restoranlar ve alışveriş dükkanları bu noktada yer alıyor. 

2. Frauenkirche


Birçok Katolik kilisesi gibi etkileyici bir iç dizayna ve mimariye sahip olan bu kilise, Avrupa’da ziyaret edilen birçok kilisenin aksine oldukça sakin ve Günzburg’a gitmişken görmeniz gereken tarihi yapılar arasında bulunuyor.

3. The Café Zebrano


Yaklaşık 30 kişiyi ağırlayabilen küçük bir kafe olan Cafe Zebrano oldukça konforlu bir şekilde döşenmiş ve kendine has kokteylleri, küçük İtalyan atıştırmalıkları ve leziz kahveleri ile dostane bir hizmet sunuyor. 

4. Forum am Hofgarten


Günzburg kasabasının göbeğinde yer alan kültür ve kongre merkezi Forum am Hofgarten, komedi oyunlarından tiyatroya, müzikal performanslardan konserlere ve hatta opera gösterilerine kadar birçok etkinliğe ev sahipliği yapıyor. Sanat meraklıları için güzel aktiviteler bulunan bu kültür merkezini Almanya gezinize ekleyebilirsiniz.

5. Legoland Almanya


Yaklaşık 20.000 kişilik bir nüfusun bulunduğu Günzburg kasabası, gezilip görülecek çok fazla bir alternatif sunmasa da, ev sahipliği yaptığı Legoland ile her yıl adeta ziyaretçi akınına uğruyor. Küçükten büyüğe herkese sınırsız eğlence olanağı sunan bu büyük parktaki bütün oyun alanları dev lego şekillerinden oluşuyor. Rollercoasterların ve büyük kalelerin bulunduğu Land der Ritter, Imagination, Lego X-treme, Miniland ve Land der Piraten gibi bölümlerin yanı sıra, birbirinden farklı konseptteki bungalov ve odalar ile tematik konaklama seçenekleri sunuyor.

Klasik Almanya turlarından çok daha farklı bir deneyim yaşamak istiyorsanız, küçük ve şirin bir kasaba olarak ziyaretçilerini ağırlayan Günzburg’a düzenlediğimiz 19 Mayıs Legoland Turu’na katılarak hem bu dev eğlence merkezini deneyimleyebilir, hem de Günzburg’un saklı kalmış köşelerini bir bir keşfedebilirsiniz.