EURO 2016

Euro 2016 Avrupa Futbol Şampiyonası’nda Milli Gurur Heyecanı

Ay Yıldızlıların UEFA Euro 2016’da Mücadele Edeceği Rakipler Belirlendi
Fransa’da düzenlenecek olan Avrupa Şampiyonası için, Paris Kongre Sarayı’nda yapılan Euro 2016 kura çekimi sonucunda D grubunda yer aldığı açıklanan Milli Takımımızın mücadele edeceği rakipler belli oldu. Hırvatistan, İspanya ve Çek Cumhuriyeti ile eşleşen Türkiye’nin, şampiyonluk için yarışacağı tarihler de belirlendi. 
Türkiye’nin Hırvatistan ile karşı karşıya geleceği grubun Euro 2016 açılış maçı, 12 Haziran Pazar günü Parc Des Princes Stadı’nda gerçekleşecek. Avrupa Şampiyonası’nda 5. kez yer alacak olan Hırvatlar, Mandzukic, Srna ve Rakitic gibi yıldız futbolcuları ile UEFA Euro 2016’da beklenmedik bir atak yapabilir.

17 Haziran tarihinde, Türkiye ile Nice’te yer alan Allianz Riviera Stadı’nda kozlarını paylaşacak olan İspanya, 3 defa başarıya imza attığı Avrupa Şampiyonası göz önünde bulundurulduğunda oldukça zorlu bir rakip. İniesta, Pique ve Fabregas gibi isimlerin Euro 2016 Şampiyonası’nda top koşturacağı İspanya ve Türkiye karşılaşması, heyecan dolu dakikalara konu olacak gibi gözüküyor.

Son olarak 21 Haziran Salı günü, Fransa’nın Lens komünündeki Felix Bollaert Stadı’nda karşı karşıya gelecek olan Türkiye ve Çek Cumhuriyeti, kazananın belli olacağı Euro 2016 final maçına doğru koşacak. Avrupa Futbol Şampiyonası finallerinde dördüncü kez yarışacak olan Türkiye’nin ter döktüreceği dakikaları izlemek ve ay – yıldızlıları desteklemek için daha şimdiden yerlerini ayırtan futbol severler, yaz ayında düzenlenecek bu muhteşem turnuvayı sabırsızlıkla bekliyor. Euro 2008’de çıktığı yarı final turundan sonra ikinci defa şampiyonluk umudu ile Fransa’da mücadele edecek olan Milli Takımımızın bu heyecanına destek olmak için hemen buraya tıkla ve şampiyonu belirleyecek olan karşılaşmayı sakın kaçırma!