ŞAMPİYONLAR LİGİ GRUP BİLETLERİ

ŞAMPİYONLAR LİGİ SON 16 BİLETLERİ

ŞAMPİYONLAR LİGİ FİNAL BİLETLERİ

ŞAMPİYONLARI LİGİ ÇEYREK FİNAL BİLETLERİ

ŞAMPİYONLAR LİGİ YARI FİNAL BİLETLERİŞampiyonlar Ligi Biletleri

Avrupa çapında en prestijli futbol organizasyonu olan UEFA Şampiyonlar Ligi, her yıl Temmuz ayından başlayıp Mayıs ayına kadar süren uzun soluklu sezonuyla futbol dünyasında heyecanlı karşılaşmalara sahne oluyor. Sadece Avrupa’da değil, tüm dünyada eşsiz bir lig olarak kabul gören bu organizasyonun nefes kesen maçlarını birebir takip etmek ise ayrı bir keyif! Siz de UEFA Şampiyonlar Ligi maçlarını yerinde seyredebilir ve fanatiği olduğunuz takımın peşinden gidebilirsiniz; üstelik tek yapmanız gereken, güvenli alışverişin yegane adresi Red Arena Tur’dan Şampiyonlar Ligi biletlerine sahip olmak.

Spor severlerin her sezon yakından takip ettiği UEFA Şampiyonlar Ligi’nin çıkış noktası 1955 yılına dayanıyor ve o günden bu yana hem isim, hem de format olarak değişikliklere uğrayan lig, 60 yıldan daha fazla bir süredir Avrupa şampiyonunu belirliyor. Geçmişte yalnızca kendi ülkesinin ligini şampiyon olarak bitiren kulüplerin çift maçlı eliminasyon sistemiyle oynadığı Şampiyonlar Ligi, 1992 yılında gidilen düzenlemeyle birlikte sisteme ek olarak, günümüzde lig usülü grup aşamasıyla oynanıyor. Ayrıca turnuvaya katılım şartlarının da genişletildiği bu eşsiz lige, artık bir ülkeyi temsilen maksimum beş takım katılabiliyor. Her takımın birbiriyle iki kez maç yaptığı ön eleme turlarının ardından lig, Play off turu ile devam ediyor ve bu aşamaların ardından 22 takımın direkt dahil olduğu lig usülü grup maçları, on takımın daha katılmasıyla başlıyor. Grup maçlarında bulunan sekiz grupta, birbiriyle eşleşecek dörder takım bulunuyor ve bu aşamayı ilk iki sırada tamamlayan kulüpler bir üst tura katılmaya hak kazanıyor.

Tüm bu zorlu sürecin ardından finalist olmayı başaran iki takım, UEFA Şampiyonlar Ligi’nin şampiyonunu belirlemek amacıyla finalist oluyor ve tek ayaklı yapılan müsabaka sonucu kupayı kaldıracak kulüp belli oluyor. Bugüne dek farklı ülkelerden 20’den fazla takımın şampiyonluk sevincini yaşadığı ligde İspanyol ekip Real Madrid, 11 kez lig şampiyonu olmasıyla en başarılı takım ünvanını taşıyor. Bu sıralamayı ise yedi şampiyonlukla Milan, beş şampiyonlukla Bayern München ve FC Barcelona takip ediyor. Her sezon 32 takım arasından “en iyi”nin belirlendiği Şampiyonlar Ligi’nde, bu sezonun galibi belirlenirken siz de bu heyecana ortak olmaya ne dersiniz?

Şampiyonlar Ligi son 16 maçlarından çeyrek finale, Şampiyonlar Ligi yarı finalinden Şampiyonlar Ligi finaline kadar en önemli karşılaşmalara capcanlı şahit olmak Red Arena Tur ile yalnızca bir tık ötenizde! Maç biletinin Türkiye’deki en güvenilir adresi Red Arena Tur’dan UEFA Şampiyonlar Ligi maç biletine taksit ve kapıya teslim avantajlarıyla sahip olabilirsiniz. Dilediğiniz karşılaşmayı seçerek biletinizi alın ve şampiyonluğa giden bu yolda takımınızı destekleyin!


Rezervasyon için

+90 216 368 8483

Yurt dışı turlar ve
maç biletleri 5 taksit

1