Wimbledon BiletleriWimbledon biletleri

Dört Grand Slam turnuvasının en köklü organizasyonu Wimbledon, çim zeminde oynanan tek turnuva olma özelliği taşıyor. 1877 yılından bu yana profesyonel tenisçileri bir araya getiren turnuva, Haziran ayının son günlerinde başlıyor ve iki hafta boyunca başarılı raketlerin düellosuna sahne oluyor. Geçmişten bugüne All England Lawn Tennis Club’da gerçekleşen mücadeleler tüm tenis tutkunlarını bir araya getirerek heyecan dolu dakikalar yaaştıyor. Siz de Red Arena Tur ayrıcalıklarıyla Wimbledon biletlerine sahip olarak, sevdiğiniz oyuncuları yerinde destekleyebilir ve bu heyecana ortak olabilirsiniz!

Tarihte ilk gerçekleştiği zaman yalnızca erkeklerin yarışabildiği Wimbledon Tenis Turnuvası, 1884 yılından bu yana kadın tenisçilere de yer veriyor. Ayrıca geçmişte amatörlerin de katılabildiği bu turnuvada bugün, yalnızca çok başarılı raket sahipleri yer alıyor ve çok nadiren komite tarafından joker oyuncu seçilebiliyor. Wimbledon’da yedi şampiyonluğu bulunan William Renshaw ve Pete Sampras turnuva tarihindeki en çok kazanan tenisçiler arasında; son dönemin en iyilerinden Roger Federer’in de beşi art arda olmak üzere toplam yedi şampiyonluğu bulunuyor. Kadınlarda ise amatör dönemin en iyi tenisçilerinden Helen Wills Moody sekiz defa, Dorothea Lambert Chambers da yedi defa kupa kaldırmasıyla hatırlanıyor. Açık dönemin oynandığı 80’li yılların en başarılı ismi beşini peş peşe kazanan dokuz kupa sahibi Martina Navratilova; güncel şampiyonluklara göre ise Serena Williams, Venus Williams ve Petra Kvitova en iyi kadın tenisçiler arasındaki yerini koruyor.

Tekler kategorisinde toplamda 128 oyuncunun kıyasıya yarıştığı Wimbledon Tenis Turnuvası biletleri ise ilginç bir geleneğe sahip; geçmişten bugüne olağanüstü rağbet gören biletlerin adil bir yöntemle alınabilmesi için kura sistemi uygulanıyor. Wimbledon maç bileti alabilmek için oluşan kuyruk, bu turnavaya seyirci olarak katılmanın zorluklarını kanıtlar cinsten; ancak bu gelenek bile tenis tutkunlarına ayrı bir keyif veriyor. Herkesin seyretmek için günler öncesinden hazırlandığı bu turnuvaya sizin kolayca katılmanız ve profesyonel tenisçilerin eşsiz müsabakalarına tanık olmanız mümkün!

Ulaşılabilir biletlerin tek adresi Red Arena Tur’dan, taksit ve kapıya teslim avantajlarından yararlanarak tek tıkla Wimbledon biletine sahip olabilirsiniz. Güvenli alışveriş yaparak Wimbledon Tenis Turnuvası’ndaki yerinizi ayırtın ve Londra’da en eski tenis organizasyonunu seyretmenin keyfini çıkarın!


Rezervasyon için

+90 216 368 8483

Yurt dışı turlar ve
maç biletleri 5 taksit

1