Wimbledon Biletleri

Wimbledon Biletleri


Tarih Etkinlik Etkinlik Yeri

Wimbledon Biletleri

1877 yılından bu yana oynanan ve dört büyük Grand Slam turnuvasından biri olan Wimbledon, en prestijli tenis turnuvası olarak kabul ediliyor. Her yıl Londra’da tenis dünyasının en başarılı isimlerini buluşturan bu organizasyon iki hafta boyunca çekişmeli müsabakalara sahne oluyor. Wimbledon Tenis Turnuvası’nı özel yapan detaylardan biri çim kortta gerçekleşen tek Grand Slam olması; diğer bir yandan oldukça köklü bir organizasyon olmasından dolayı bu turnuva, tenis tutkunları açısından geleneksel bir anlam da taşıyor.

Aslında ilk şampiyonanın tarihi 1868’e kadar dayanmakta; yine Londra’da All England Lawn Tennis and Croquet Club tarafından oynanan ilk şampiyona yalnızca tek erkekler kategorisini kapsamasıyla hatırlanıyor. Zamanla formatta yeniliklere uğrayan turnuvaya, 1884 senesinde tek kadınlar ve çift erkekler kategorisi; 1913 yılında ise çift kadınlar ve karışık çiftler kategorisi ekleniyor. Sonuç olarak Wimbledon Tenis Turnuvası tek erkekler, tek kadınlar, çift erkekler, çift kadınlar ve karışık çiftler olmak üzere beş ana klasmanı kapsamasıyla bugünkü halini alıyor.

Wimbledon şampiyonları ise tenisin devleri olarak tanıdığımız isimler; tek erkeklerde yedişer kez şampiyon olan Roger Federer, Pete Sampras ve William Renshaw adeta rakiplerini ezip geçiyor. Son zamanlarda başarılarıyla ismini duyuran Novak Djokovic de, tek erkekler kategorisinde Wimbledon 2016 şampiyonu olmasıyla öne çıkıyor. Çiftlerde ise son şampiyon olan isimler Vasek Pospisil ile Jack Sock; Todd Woodbridge ise dokuz şampiyonluk ile çiftlerde en çok kazanan isim olarak yerini koruyor. Bayanlar kategorisine geldiğimizde teklerde en başarılı isim dokuz şampiyonluğa sahip Martina Navratilova; çiftlerde ise Elizabeth Ryan 12 şampiyonlukla açık ara en çok kazanan isim oluyor. Wimbledon 2016 tek kadınlar şampiyonu Petra Kvitova iken, Sara Errani ve Roberta Vinci son kazanan çift olarak hatırlanıyor.

Daha birçok başarılı tenisçinin ter doktüğü Wimbledon Turnuvası, yeni sezonuyla birlikte tüm spor severleri Londra’da buluşturacak. Sıkı takipçilerin birebir seyretmek için adeta sıraya girdiği bu turnuvaya, sizler kredi kartına taksit ve kapıya teslim avantajları ile sahip olabileceğiniz Wimbledon biletleri sayesinde seyirci olarak katılabilir ve favori tenisçinizi destekleyebilirsiniz. Birinci, ikinci ve üçüncü turların yanı sıra, bayanlar ve erkekler kategorilerinin çeyrek final, yarı final ve final biletlerini de sitemizden temin edebilirsiniz. En çekişmeli müsabakalara şahit olmak için biletinizi hemen ayırtın, Wimbledon Tenis Turnuvası’nı capcanlı seyretmenin tadına varın!

Rezervasyon için

+90 216 368 8483

Yurt dışı turlar ve
maç biletleri 5 taksit

1