Andrea Bocelli Konser Turu

Andrea Bocelli

Toskana Bölgesi’nde pitoresk bir köy ve bu topraklarda dünyaya gelen efsanevi bir sanatçı; Andrea Bocelli. Her yıl doğup büyüdüğü köyde sevenleriyle buluşan dünyaca ünlü tenor, bu yıl da hayranlarını muhteşem dinletisine davet ediyor. Her zaman olduğu gibi Teatro del Silenzio’da nefesleri kesecek olan Andrea Bocelli konserinde ağırlanmaya ne dersiniz?

Üzüm bağları ve yemyeşil vadileriyle nam salmış Toskana Bölgesi, usta sanatçının doğduğu Lajatico’ya ev sahipliği yapıyor. Bölgenin karakteristik yapısına burada da rastlamak mümkün; ancak Lajatico’nun çok daha sakin, imkanların burada çok daha kısıtlı olduğunu hatırlatmak gerek. İşte İtalya’nın bu unutulmuş bölgesinde, kendini daha çocuk yaşta geliştirmeyi başarabilmiş emsalsiz bir sanatçı Andrea Bocelli. Oniki yaşındayken görme yetisini kaybeden küçük bir çocukken dahi müzik tutkusunu piyano ile doyurmuş, hayatında daha birçok engelle karşılaşmış ancak yine de hayallerinden vazgeçmemiş. Bir yandan kalbi müzik için atarken o, Pisa Üniversitesi Hukuk Fakültesi’ni bitirmiş ve Franco Corelli’nin eğitmenliğinde müzik dünyasına adım atmış.

Bocelli Melodİlerİyle Büyülü Bİr Yolculuk!

Sanatçı 1992 senesinde, ünlü operacı Pavarotti’nin demo parçasına eşlik ederek sesini daha büyük kitlelere duyurmuş ve akabinde daha birçok müzisyenle düet yaparak kariyerini katlamış. Ardından “Sacred Arias” isimli solo albümü sayesinde, Andrea Bocelli ismi Guinness Rekorlar Kitabı’na girmiş ve tüm müzik listelerinin, hatta müzik dünyasının başarılı ismi haline gelmiş. Lajatico’da konser vermeyi geleneksel bir tören haline getiren maestro Andrea Bocelli, yakaladığı bu büyük başarının ardından 11 yıldır kendi topraklarında hayranlarıyla buluşmaya devam ediyor. Her yıl farklı bir konsept ve temayla hayalindeki sahneyi gerçeğe dönüştüren İtalyan bestecinin unutulmaz performanslarına tanık olmak ise büyük bir ayrıcalık.

Toskana Bölgesi’ndeki bu özel gece için hazırsanız, Uffizi Galerisi’nden Duomo’ya, Senyörler Meydanı’ndan Palazzo Veccio’ya kadar eksiksiz bir Floransa gezisinin de dahil olduğu Andrea Bocelli konser turu için mutlaka yerinizi ayırtın. Andrea Bocelli konser bileti de dahil bu tur sizi sanatçının doğduğu köy ile tanıştıracak. Dilerseniz Portofino ve Cenova turları da yapabileceğiniz bu seyahat sayesinde hem dev sanatçının müziklerine eşlik edebilecek, hem de Toskana’nın cevherleriyle tanışabileceksiniz.