İtalya Tadım Turları

İtalya Tadım Turları

Avrupa'nın en cazip ülkelerinden biri olan İtalya, mimari yapılarından doğal güzelliklerine, sanatından mutfağına kadar estetik anlayışını oldukça zorlayan bir ülke. Sanatın sanat gibi yapıldığı, tarihin daima yaşatılıdğı, tabiatın insanı büyülediği bu muhteşem ülke, ziyaretçilerine gezilecek sınırsız bir evren, keşfedilecek bir hayat sunuyor. Pisa Kulesi, Uffizi Galerisi ve Galileo Müzesi gibi tarihi ve sanatsal birçok yapının bulunduğu bu ülkede bir yurt dışı seyahati deneyiminden daha fazlasını edinebilirsiniz!

Ayrıca İtalya'nın bir gastronomi bölgesi olarak anılan Toskana Bölgesi'nde gerçek lezzetle tanışabilir ve ünlü İtalyan şaraplarını tadabilirsiniz. Floransa, Pisa ve Siena'yı da kapsayan bu eşsiz bölgede unutulmaz bir Toskana tadım turu yapmaya ne dersiniz?

Popüler şehirleri kadar, pitoresk köy ve kasabalarıyla da dikkat çeken Toskana Bölgesi, leziz şarapların, yeşil renginin ve romantizmin anavatanı adeta. Yemyeşil vadilerden Ortaçağ şatolarına, kırk yamayı andıran bağlarından tarihi mirasına kadar insanı müthiş bir doyuma ulaştırıyor. Siena ve Floransa şehirleri arasında yer alan Chanti, UNESCO Dünya Miras Listesi'nde yer alan San Gimignano, Montepulciano ve Montalcino kasabaları da, şarap yapımı konusunda Toskana'ya ayrı bir zenginlik katıyor.

Damağınıza Yakışır İtalya Tadım Turlarını Red Arena ile Deneyimleyin

Popüler şehirleri kadar, pitoresk köy ve kasabalarıyla da dikkat çeken Toskana Bölgesi, leziz şarapların, yeşil renginin ve romantizmin anavatanı adeta. Yemyeşil vadilerden Ortaçağ şatolarına, kırk yamayı andıran bağlarından tarihi mirasına kadar insanı müthiş bir doyuma ulaştırıyor. Siena ve Floransa şehirleri arasında yer alan Chanti, UNESCO Dünya Miras Listesi’nde yer alan San Gimignano, Montepulciano ve Montalcino kasabaları da, şarap yapımı konusunda Toskana’ya ayrı bir zenginlik katıyor.

Elsa Vadisi’nin tepesinde kurulu olan San Gimignano kasabası, özellikle beyaz şarap konusunda oldukça başarılı bir yer. Kalkerli ‘ killi bir toprak yapısına sahip olan Chanti’de ise, Sangiovese üzümü ağırlıklı olmak üzere Cabarnet Sauvignon ve Merlot üzümleri yetişiyor ve şaraba tadını veriyor. Damaklarda enfes tatlar bırakan bu şaraplar aynı zamanda spagetti ve et yemeklerine de girerek, lezzetiyle ünlü İtalyan mutfağına renkli bir aroma katıyor. Okurken bile ağzı sulandıran bu muhteşem gastronomi yolculuğunu birebir deneyimlemeye hazır mısınız?