İspanya Tadım Turları

İSPANYA TADIM TURLARI

Barcelona, Madrid, Sevilla ve Valencia gibi popüler şehirlere kucak açan İspanya, keşfedilesi bir kültürün ve sanat tarihininin yanı sıra, yaşanılası bir doğaya ve eğlenceye ev sahipliği yapıyor. Akdeniz iklimin hüküm sürdüğü bu ülke, geçmişten bu yana birçok farklı kültüre kucak açmasıyla bİliniyor. Kültürel çeşitliliğin haliyle yemeklere de yansıdığı İspanya'da dünya mutfaklarının lezzetli bir bileşimi ile karşılaşabilir, farklı mutfak kültürleri ile tanışabilirsiniz!

Bunlardan biri olan Bask mutfağı, özellikle tapas benzeri Pintxos'ları başta olmak üzere, baharatlı yemekleri, çorbaları, deniz mahsülleri ve yerel içkileri ile dikkat çekici bir yeme - içme kültürüne sahip.

Bilbao, Vitoria ve San Sebastian gibi şehirlere ev sahipliği yapan Bask Bölgesi, geçmişten bu yana halk tarafından ayrı bir ülke olarak kabul ediliyor. Aynı anda hem İspanya, hem de Fransa sınırları içerisinde yer alan bu bölge, farklı olma algısını mutfağına da taşıyor.

Nervion Nehri kıyılarında yer alan ve bir liman şehri olan Bilbao, yerel restoranları, üzüm bağları ve şarap evleri ile insanı doyuma ulaştırıyor. Akdeniz kültürüne ilgi duyanlar için ideal bir alternatif sunan Bilbao'da, Pintxos barlara giderek yüzlerce farklı çeşitte Pintxos deneyebilir, müzeleri ve tarihi yapıları gezebilirsiniz.

Gurme Bir Yolculuk: İspanya’nın Tadına Varın!

Bask Bölgesi gastronomi turunuzun bir diğer durağı olan San Sebastian, yani namı-diğer Donostia da bir liman şehri olmasıyla dikkat çekiyor. Pirene Dağları boyunca denize doğru uzanan bu kent, müthiş manzarası, festivalleri ve plajlarının yanı sıra, Michelin yıldızlı restoran sayısına fazlaca sahip olmasıyla da ünlü! San Sebastian’ı farklı kılan detay ise, Bask mutfağının vazgeçilmez ‘tazelik’ unsurunu en iyi şekilde yansıtması. Bu şehirde tattığınız her bir sunumda Fransız ve İspanyol mutfağının müthiş uyumuna şahit olmanız mümkün.

İspanyol şaraplarından Pintxos’lara, geleneksel Bask çorbası Eltzekari’den Piperrade omletine kadar unutamayacağınız tatlarla buluşmak için bizimle birlikte Bask tadım turu yapmaya ne dersiniz? Bask Bölgesi’nin gastronomi merkezlerine düzenleyeceğimiz gurme yolculuğu ile hem keyifli bir yurt dışı tatil deneyimi edinebilir, hem de hiç tatmadığınız lezzetlerle buluşabilirsiniz!

İspanya’nın doğal kalmış kentlerinde geçireceğiniz bu lezzet dolu serüvene katılmak için İspanya tadım turuna rezervasyonunuzu yaptırın ve İspanyol mutfağını birebir keşfedin!