Andrea Bocelli Toskana konseri

Engel Tanımayan Dev Sanatçı “Andrea Bocelli”

Toskana bölgesinin minik bir kasabası olan Lajatico’da dünyaya gelen Andrea Bocelli, küçükken geçirdiği bir kazanın ardından görme yetisini kaybetmesine rağmen; hedeflerinin peşinden gitmeyi başarabilmiş büyük bir sanatçı. Müziğe olan yeteneği küçük yaşta keşfedildiği halde, yaşadığı zorluklar sonucu ailesi tarafından eğitim hayatına yönlendirilen büyük sanatçı, Pisa Üniversitesi’nde Hukuk bölümünü bitirmesiyle, müzisyen kimliğinin yanı sıra avukat olmasıyla da biliniyor. Ancak tüm bu süreç boyunca, müziğe olan yeteneğini ve ilgisini yitirmeyen Bocelli, idol olarak belirlediği Franco Corelli’nin yanında kendini yetiştirmesinin ardından müzik dünyasına ilk adımını atıyor.


1992 senesinde ünlü opera sanatçısı Pavarotti’ye bir demo parçasında eşlik eden Andrea Bocelli, kısa sürede tüm dünyaya ismini duyurmasının ardından, yine Sarah Brightman ve Celine Dion gibi ünlü isimlerle düet yaparak kariyerine devam ediyor. Ardından ismini Guinness Rekorlar Kitabı’na yazdırmasına vesile olacak olan “Sacred Arias” isimli klasik solo albmünü çıkararak, tüm müzik listelerinde büyük bir başarı yakalıyor. Uluslararası çapta üne kavuştuğu günden bu yana, doğduğu kasaba olan Lajatico’da her sene yılın en önemli konserine çıkan maestro Andrea Bocelli, günümüzde halen hayranları ile bir araya gelerek unutulmaz performanslar sergiliyor.

Dünyanın En İyi Tenorüne Şahit Olmanın 5. Yılını Kutladık

Andrea Bocelli konser turunu Türkiye’den ilk defa düzenleyen seyahat acentası olarak, bu sene tekrar beşincisini yaptığımız konser turu ile Türkiye’deki hayranlarını Andrea Bocelli ile bir araya getirdik. 29 Temmuz tarihinde Atatürk Havaalanı’ndan yaptığımız Türk Havayolları tarifeli sefer ile Bologna’ya, ardından orada bizi bekleyen özel aracımız ile Floransa’ya yaptığımız seyahat sonrası yaklaşık yarım gün süren bir panoramik şehir turu düzenledik. Duomo Katedrali’nden Uffizi Galerisi’ne, Çan Kulesi’nden Ponte Veccio’ya kadar Floransa gezilecek yerler listesinin başında yer alan popüler durakları bir bir keşfettik.


30 Temmuz tarihinde tüm misafirlerimizin Floransa’da keyifli bir gün geçirebilmesi adına düzenlediğimiz tam günlük serbest zamanın ardından, usta bestecinin Teatro del Silenzio’da vereceği Andrea Bocelli Toskana konseri için Lajatico kasabasına doğru yol aldık. Her konserinde farklı bir konsepte imza atan sanatçının, bu defa sirk konsepti içinde büyük bir Senfoni Orkestrası eşliğinde seslendirdiği aryalarına, 40 kişilik grubumuz ile beraber canlı olarak tanık olduk. Renk ve görüntü oyunlarının yanı sıra, zengin sahne tasarımıyla da dikkat çeken bu büyüleyici atmosferde, unutulmaz bir dinletinin davetlileri olarak yer aldık.Keyifle eşlik ettiğimiz bu işitsel ve görsel şölenin ertesi günü ise, arzu eden misafirlerimizle birlikte Pisa ve Portofino turu yaparak, dolu dolu bir tatili geride bıraktık.

Andrea Bocelli Konser Turu ile Büyüleyici Anları Yakalayın


Hem Andrea Bocelli gibi bir müzik devinin şarkılarını birebir dinleyebileceğiniz, hem de unutulmaz bir İtalya turu yapabileceğiniz konser turuna, siz de Red Arena Tur farkıyla dahil olmaya ne dersiniz? Bir sonraki yıl 12.si gerçekleşecek olan Andrea Bocelli konserine rehberlik hizmeti, şehir turu, uçak ve konser biletleri dahil olmak üzere katılabilir ve sanatçıyı doğup büyüdüğü topraklarda birebir dinleyebilirsiniz. Konser turları hakkında daha fazla bilgi almayı ve bu muhteşem performansa bizlerle birlikte şahit olmak için bizimle iletişim kurmayı sakın unutmayın!