Fransa Tadım Turu

Epernay ve Reims’te Şampanyanın Tarihini Keşfedin

Şampanyanın Anavatanına Lezzet Dolu Bir Yolculuk Yapın
Fransa’nın gizli kalmış geleneksel kentleri Epernay ve Reims, Fransız mutfağını, şarap ve şampanyalarını en naturel haliyle tanıyabileceğiniz yerlerden. Champagne-Ardenne bölgesine bağlı olan bu iki kentin sokaklarını arşınlarken, oksijenle harmanlanan şarap ve şampanya kokuları içinizi doldurabilir. Her köşede mahzenlere inen bir yol bulabilir, Fransız tarihini yansıtan antik yapıları gözlemleyebilir ve yerel halkın geçim kaynağı olan üzüm bağlarından bir sap üzüm aşırmanın keyfine varabilirsiniz! 

Moet et chandon, De Castellane ve Dom Perignon fabrikalarının ve mahzenlerin yer aldığı Avenue de Champagne caddesi ile ünlü Epernay kentinde, içerken bir ritüele dönüştürdüğünüz şampanyaların yapımında kullanılan üzümlere, o üzümlerin toplandığı bağlara ve yapım aşamasına tanık olmanız mümkün. Gotik mimari tarzındaki yapıları, Fransız estetiğini yansıtan sokakları ve restaurantları ile şampanyanın diğer bir anavatanı olan Reims’te ise G.H Mumm, Veuve Clicquot ve Terroir des Rois fabrikalarını gezebilir, yeraltı derinliklerindeki mahzenlerinde şampanya ve şarap tadımı yapabilirsiniz. 

Önemli tarihi yapıları gezebileceğiniz ve Fransız lezzetlerini de deneyimleyebileceğiniz tadım ve gastronomi turları, Red Arena Tur farkı ile sizleri keşfetmeye davet ediyor. Damağınıza hitap eden ve Fransız kültürünü en iyi şekilde yansıtan deneyim dolu bir tatil için buraya tıklayabilir ve lezzetine doyamadığınız şampanyaların oluşum aşamalarına şahit olabilirsiniz. Bu eşsiz tatların tarihçesi, yapımı ve üzüm türlerine kadar bilgi de edinebileceğiniz tadım turu için yola koyulmadan önce kaleminizi ve not defterinizi eksik etmemenizi öneriyoruz!